Micro Türkiye

GEZEGEN İÇİN %1

Micro, Gezegenin %1'inin Gururlu Bir Üyesidir

2020’de geri dönüştürülmüş okyanus plastiğini kullanan sürdürülebilir bir çocuk scooter serisini piyasaya sürdük. Micro, ECO ürün grubundaki satışların yüzde birini, Planet ile işbirliği içinde, yüzde 1’ini çevreyle ilgili hayır kurumlarına bağışlıyor.

 

Gezegen için %1 nedir?

1% for the Planet, gezegenimizin ve gelecek nesillerin refahına adanmış, kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur. İşletmelere ve bireylere, üyelikleri ve günlük eylemleri aracılığıyla çevresel kar amacı gütmeyen kuruluşları destekleme konusunda ilham verir. 2002 yılında kurulduğundan bu yana üyeleri bugüne kadar çevreyle ilgili kar amacı gütmeyen kuruluşlara 265 milyon dolardan fazla bağışta bulundu.

 

Gezegen için neden %1’i destekliyoruz?

“Dünyamızın karşı karşıya olduğu zorlukların herhangi bir kişinin veya kuruluşun tek başına çözemeyeceği kadar büyük olduğunun farkındayız. Anlamlı, olumlu bir değişim yaratmak için hepimizin birlikte çalışması gerekiyor. Bizim gibi şirketlerin yardım etme yükümlülüğü daha da büyük. 1 ile ortaklığımız Gezegen için yüzde doğru yönde atılmış bir başka adımdır.” Wim Ouboter, Micro’nun kurucusu

Geri Dönüştürülmüş Plastikten Üretilen ECO Çocuk Scooterımız

Okyanuslardaki plastik atıkların yaklaşık yüzde 10’u denizcilik endüstrisinden geliyor. Her yıl tahminen 640.000 ton ağ ve diğer ekipman okyanuslarda bırakılıyor. Bu atıkların bir kısmı çöplüklerde toplanıyor ve daha sonra sürdürülebilir Mikro Çocuk Scooterlarımızı üretmek için geri dönüştürülüyor. ECO Çocuk Scooterlarının basamakları (ve Mini Micro Deluxe ECO’nun freni) geri dönüştürülmüş balık ağlarından, halatlardan ve denizcilik endüstrisindeki diğer plastik atıklardan yapılmıştır.

Ortaklığımız

Micro’dan bağışlanan gelirler, okyanus eğitimine, araçlara ve deneyimlere dünya çapında erişim sağlamak, denizlerin korunmasına ilham vermek ve etkili liderlerden oluşan bir ağ olan Okyanus Muhafızlarını güçlendirmek için Parley’nin Eğitim Programlarını destekliyor.

Parley ve misyonu hakkında daha fazla bilgiyi www.parley.tv adresinde bulabilirsiniz.

Kiklad Adaları Koruma Fonu

Kiklad Adaları Koruma Fonu, adaların doğal kaynaklarının korunmasına yardımcı olmak ve yerel refah ve refaha katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur. Kiklad Adaları ve deniz suları, sürdürülmesi ve korunması için özel desteğe ihtiyaç duyan eşsiz ekosistemlerdir. Misyonunun temel taşı, yerel çevreye yapılan yatırımlarla desteklenen yerel halkın güçlendirilmesidir.