Micro Türkiye

Bağışlar

Bir Amaç İçin Bağış Yapın, Kalbinizle Değiştirin

Her seferinde tek katkıyla fark yaratmak

Çeşitli alanlardaki seçilmiş bağışlarımız ve sponsorluklarımız aracılığıyla eşitliği ve sosyal sorumluluğu teşvik etmeye kendimizi adadık. Topluluğa katkı sağlamanın ve mümkün olan her yerde olumlu değişim yaratmanın önemli olduğuna inanıyoruz. İhtiyaç sahibi insanların hayatlarında fark yaratmaya kararlıyız. Amacımız, topluluklarımızda iyilik için bir güç olmak ve olumlu bir etki yaratmak için başkalarına da bize katılmaları konusunda ilham vermektir.

Meksika için Hareketliliği Güçlendiren arazi tekerlekli sandalyeleri

Erişim Projemiz “Meksika için Arazi Tekerlekli Sandalyeleri”, “Herkes için Hareketlilik” inancına olan bağlılığımızın somut bir temsilidir. Meksika’da hareket engelli yüz kişiye, gelişmiş arazi tipi tekerlekli sandalyeleri kullanarak sınırsız hareket etme armağanı verdik.

Kaldıraçlı Özgürlük Sandalyelerimiz (LFC tekerlekli sandalyeler), gelişmekte olan ülkelerde hareket engelli bireylerle yıllarca süren araştırma ve geliştirmelerin bir sonucudur. Tekerlekli sandalyeler, üç tekerleğe, olağanüstü dayanıklılığa ve koltuğun her iki yanındaki iki kolla yönlendirilebilme özelliğine sahip olarak özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Yükseltilmiş koltuk ve gelişmiş teknik özellikler, engebeli arazide, hatta toprak yollarda ve arazi dışında zahmetsiz hareket imkanı sağlar.

Meksika’da bir zamanlar hareket kabiliyeti kısıtlı olduğu için evlerine kapanan yüz kişinin hayatında fark yarattığımız için mutluyuz. Micro Mobility Systems CEO’su ve Mikro Scooter’ın mucidi Wim Ouboter, “Tekerlekli sandalyelerle, sınırlı hareket kabiliyetleri nedeniyle evlerinden asla çıkamayan bazı kişilere yeni bir hayat vermek istiyoruz” diyor.

Yüz adet LFC tekerlekli sandalye bağışımız, “Herkes için Hareketlilik” vizyonumuzu ilerletmeye yardımcı oldu ve bunun, alıcıların sosyal hayata yenilenmiş bir güçle katılmalarına olanak sağlayacağından eminiz. LFC tekerlekli sandalyeler, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün bir şirketi olan GRIT tarafından geliştirildi ve montajı yerel olarak yapılarak Meksika’da iş fırsatları yaratıldı.

İhtiyaç sahibi topluluklara hareketlilik fırsatları sağlayarak eşitliği ve sosyal sorumluluğu teşvik etmeye kararlıyız.

Genç sporcuları güçlendirmek – MS Sports Camp ile ortaklığımız


Öğle yemeği yarışları için Micro Scooter’lara sponsor olarak İsviçre’deki MS Spor Kamplarını desteklemekten gurur duyuyoruz. MS Sports, 16.000’den fazla çocuğa egzersiz, eğlence ve harika anılarla dolu unutulmaz bir spor kampı deneyimi yaşatmaya kendini adamıştır. İsviçre genelinde 254 noktada 409 kampla 6-15 yaş arası çocuklar sporla, kaliteli yemeklerle ve bol eğlenceyle dolu bir haftanın tadını çıkarabilirler.

MS Sports kampları, İsviçre’nin tüm dil bölgelerinde futbol, tenis, binicilik, dans, satranç, bisiklet, çoklu spor ve kar sporları kampları dahil olmak üzere çok çeşitli spor aktiviteleri sunmaktadır. Kız ve erkek çocuklar, yaşlarına ve performanslarına uygun gruplar halinde her gün dört saat spora katılıyorlar. Ayrıca spor yıldızlarının, hediyelerin, kamp olimpiyatlarının, mini dünya şampiyonalarının ve bolca eğlencenin olduğu imza oturumlarının keyfini çıkarabilirler.

MS Sports’ta amaç tüm çocuklara ve gençlere ekonomik, anlamlı ve kaliteli bir tatil deneyimi yaşatmaktır. Şirket, sporun cinsiyet, yaş, beden ve beceri düzeyi ne olursa olsun insanları birleştirdiğine inanıyor ve çocukların ve gençlerin sportif, sosyal ve kişisel gelişimleri için bir alan yaratmaya çalışıyor.

Micro, MS Sports Camps öğle yemeği yarışları için Micro Scooter’lara sponsor olarak çocuklara unutulmaz ve aktif bir tatil deneyimi sunmanın bir parçası olmaktan büyük heyecan duyuyor.

Hastaneler için Mikro Scooterlar


COVID-19 salgını sırasında tıp uzmanlarının hastane koridorlarında hızlı bir şekilde gezinmelerinin kritik bir ihtiyaç olduğunu fark ettik. Üzerimize düşeni yapmak için İsviçre genelindeki hastanelere 100’den fazla scooter bağışladık. Yanıt son derece olumluydu ve bu kadar zor bir dönemde sağlık çalışanlarının desteklenmesinde küçük bir rol oynadığımız için gurur duyuyoruz.

Artık kriz geçtiğine göre, hastanelerde personelin hızlı ve verimli bir şekilde hareket etmesine yardımcı olmak için scooterların hâlâ kullanıldığını duymak bizi sevindirdi. Bu, benzeri görülmemiş bir küresel zorluk sırasında katkıda bulunabilmemizin ve olumlu bir etki yaratabilmemizin küçük ama anlamlı bir yolu. Hem kriz zamanlarında hem de sonrasında toplumlarımızda iyiliğe yönelik bir güç olmanın yollarını aramaya devam edeceğiz.