Micro Türkiye

Sağlıklı Alışkanlıklar

Sağlıklı Alışkanlıklar Mikro Scooterlarla Başlar

Çocuklarda Fiziksel Aktivite ve Koordinasyonu Teşvik Ediyoruz!

Kick scooter’lar çocukların aktif kalması ve aynı zamanda eğlenmesi için harika bir yol sağlayabilir. Kick scooter’ların çocuklar için sağlığa faydalarından bazıları şunlardır:

Geliştirilmiş Denge ve Koordinasyon:
Kaydırma, çocukların hareketlerini nasıl dengeleyeceklerini ve koordine edeceklerini öğrenmelerine yardımcı olur.

Artan fiziksel aktivite:
Scooting, çocuklara okula gitmenin eğlenceli ve aktif bir yolunu sunar. Bu, günlük fiziksel aktivitelerini arttırdığı için fiziksel sağlıklarını ve refahlarını iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Güçlendirilmiş Kaslar:
Kaydırma, çocukların bacaklarını ve göbek kaslarını güçlendirmelerine yardımcı olur.

Geliştirilmiş Zihinsel Odaklanma:
Okula gitmekle ilgili fiziksel aktivite, çocukların odaklanma ve konsantrasyonunu geliştirmeye yardımcı olabilir ve güne açık ve odaklanmış bir zihinle başlamalarına olanak tanır.

Stres giderme:
Saçlarındaki rüzgar ve okula gitme özgürlüğü inanılmaz derecede sakinleştirici olabilir, okula varmadan önce stres ve kaygı seviyelerinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Geliştirilmiş Güven:
Scooting, çocukların özgüven geliştirmelerine yardımcı olur ve onlara nasıl risk alacaklarını öğretir.

Pediatrik Fizyoterapi

Bahsedilen faydaların yanı sıra scooterlarımız çocuk ve ergenlere yönelik pediatrik fizyoterapide de kullanılmaktadır. Zürih Üniversitesi Çocuk Hastanesi’ndeki Fizyoterapistler Mikro Scooter kullanma deneyimlerini paylaşıyor:

“Çocuk hastanesindeki, örneğin onkolojideki ağır hasta çocuklar, Mikro Scooter’ı kullanarak evde daha fazla mesafeyi çok az çabayla katedebiliyor ve bu nedenle bağımsız olarak hareket edebiliyorlar. Eğleniyorlar, güçlerini ve dayanıklılıklarını geliştiriyorlar ve çok zor bir yaşam koşulunda biraz normallik yaşıyorlar.

“Pediatrik fizyoterapide çocuğun motor gelişimini çeşitli tekliflerle destekliyoruz. Bu aynı zamanda fiziksel olarak kısıtlı çocukların, scooter kullanmak gibi bağımsız ve yaşına uygun şekilde hareket etmeyi deneyimlemelerine ve öğrenmelerine izin vermeyi de içerir. Her branştan hastamız bu aktivitede çok eğleniyor ve bizim için Mikro Scooter çocuğun gücünü, dayanıklılığını ve katılımını geliştiren önemli bir çocuk dostu yardımcıdır.”