Micro Türkiye

EKO ÜRÜN HATTI

OKYANUSLARIN PLASTİK SORUNU

1950’den beri dünya çapında yaklaşık 8,3 milyar ton plastik üretildi ve bunun yarısı son 15 yılda üretildi. Plastik üretimi yılda yaklaşık 400 milyon ton CO2 emisyonuna neden olmaktadır.

Her yıl yaklaşık 8 milyon ton plastik okyanuslarımıza sızıyor. Bu plastik atıkların %11’i kullanılmış olta takımları, halatlar, troller ve kutular şeklinde denizcilik endüstrisinden gelmektedir.

Her yıl milyonlarca hayvan plastik atıklar yüzünden ölüyor. Kuşlardan balıklara ve kaplumbağalara kadar neredeyse 700 tür etkilenmektedir.

Eğer işler böyle devam ederse 2050 yılında okyanuslarda balıktan çok plastik olacak.

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMÜŞ PLASTİKTEN ECO ÇOCUK SCOOTER

Okyanuslardaki plastik atıkların yaklaşık yüzde 10’u denizcilik endüstrisinden geliyor.

Her yıl tahminen 640.000 ton ağ ve diğer ekipman okyanuslarda bırakılıyor.

Bu atıkların bir kısmı çöplüklerde toplanıyor ve daha sonra sürdürülebilir Mikro Çocuk Scooterlarımızı üretmek için geri dönüştürülüyor.

ECO Çocuk Scooterlarının basamakları (ve Mini Micro Deluxe ECO’nun freni), geri dönüştürülmüş balık ağlarından, halatlardan ve denizcilik endüstrisindeki diğer plastik atıklardan yapılmıştır.

Ayrıca ürünler, popüler Mini & Maxi Micro Deluxe ile aynı özelliklere sahiptir: ağırlığı kaydırarak patentli direksiyon sistemi dengeyi ve motor becerileri geliştirir, gidon çocuğun boyutuna göre en iyi şekilde ayarlanabilir ve kaymaz silikon basamak Scooter üzerinde destek ve güvenlik sağlar.