Micro Türkiye

Sürdürülebilirlik

Çocuk scooterından kentsel mobilite devrimine 1990’larda büyük bir patlama olarak başlayan trend, şimdi hem gençler hem de yaşlılar için günlük hareketliliğin bir parçası. Micro Scooter, tüm yaş grupları için bir abartılı üründen günlük bir arkadaşa dönüşmüştür. Micro’da yenilik, DNA’mızın bir parçasıdır. Kuruluşumuzdan bu yana, eğlence faktörünü canlı tutarken basit ve zamansız bir tasarıma sahip yüksek kaliteli ürünlerle yarının mobilitesini daha pratik ve çevre dostu hale getirmeye kararlıyız. Hedefimiz “daha iyi bir kentsel yaşam tarzını” teşvik etmektir ve çocuklar, gençler ve yetişkinler için 50’den fazla farklı mobilite ürünü sunarak bizi premium segmentte dünya pazar lideri haline getiriyoruz.

 

Marka yelpazemiz, popüler çocuk scooterından şık elektrikli scooterlara ve en son yeniliğimiz elektrikli şehir arabası Microlino’ya kadar uzanıyor. Farklı segmentlere rağmen, tüm Micro ürünlerinin ortak bir noktası vardır: sürdürülebilir olmaları, yerden tasarruf etmeleri ve kısa mesafeler için mükemmel olmaları. Kurumsal sürdürülebilirliğin sadece çevreyi korumanın ötesine geçtiğinin farkındayız.

 

Günümüzde işletmeler bütünsel olarak değerlendirilmekte ve ESG (çevresel, sosyal ve yönetim) çerçevesi, sürdürülebilirliği değerlendirme aracı olarak ortaya çıkmıştır.

ESG Üç Temel Alanı Kapsar

Çevre

Bu, CO2 emisyonları, çevre kirliliği veya yıkımı ve enerji verimliliği gibi konuları içerir.

Sosyal

Bu yön, iş sağlığı ve güvenliği, kurumsal sosyal sorumluluk ve sosyal taahhüt ile ilgili konuları kapsar.

Yönetim

Bu yön, iş sağlığı ve güvenliği, kurumsal sosyal sorumluluk ve sosyal taahhüt ile ilgili konuları kapsar.

ESG Raporu

Micro’da, faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda olumlu bir etki yaratmaya kararlıyız. ESG raporumuz bu taahhüdü yansıtır ve gelişen hedeflerimizle uyumlu ilgili ölçümlerle sürekli olarak güncellenir. Sürdürülebilir iş uygulamalarını teşvik etmeye yönelik tüm çabalarımızda, şeffaflığa ve hesap verebilirliğe büyük değer veriyoruz.